



















3h,k, ruokailutila , s,vh,lasitettu parveke Tampere Näsijärvenkatu 1, 111m2
695 000 €
Tampere
Näsijärvenkatu 1
Ihastuttava arvoasunto vanhassa tehdasmiljöössä.
Tämä kaunis koti sijoittuu Tampereen vanhan kaupungin Makasiinikortteliin, joka on osa ydinkeskustaa. Sen pohjaratkaisu on mitä onnistunein ja laadukkaat materiaalivalinnat kestävät katseita ja kulutusta vuosia eteenpäin.
Huoneisto sijaitsee rakennuksen 2/5 kerroksessa ja parvekkeelta katselet taloyhtiön suojaisalle ja hoidetulle pihalle. Keittiöstä ja ruokailutilasta ovat näkymät Tallinpihan kauniiseen puistoon ja Näsinkalliolle. Aidattu piha-alue on kuin keidas keskellä kaupunkia.
Asunto Oy Tampereen Charlotta näyttää kaupunkiasumisen parhaat puolet. Kun sekä välipohjat että julkisivut rakennetaan paikalla, rakenteesta saadaan massiivinen ja erittäin hyvin ääntä eristävä sekä asuntojen välillä että ulkoa sisään. Tämä jos mikä lisää asumisviihtyisyyttä huomattavasti. Taloyhtiö on myös tukevasti omalla tontilla.
Laadukas kokonaisuus on saanut myös julkista kunniaa osakseen, sillä Charlotta on palkittu vuoden 2008 Kestävä Kivitalo palkinnolla, koska se edustaa hyvää, laadukasta ja kestävää kivirakentamista. Se on myös saanut Tampereen kaupungin hyvän rakentamisen kunniamaininnan.
Tämä ihastuttava koti edustaa itse oikeutetusti arvoasuntoja Tampereen asuntomarkkinoilla. Vastaavia kohteita vapautuu harvoin, joten tutustu tarkemmin ja ihastu.
Mahdollisuus ostaa autohallipaikka taloyhtiön alakerrasta kaupan yhteydessä. Autohallipaikan vieressä on tilava varasto joka kuuluu autopaikkaan ja hintaan 30.000 euroa.
Perustiedot:
- Sijainti:
- Tampere Keskusta
Näsijärvenkatu 1 - Huoneisto:
- Näsijärvenkatu 1 D 28
- Tyyppi:
- kerrostalo
- Velaton hinta:
- 695 000 €
- Myyntihinta:
- 695 000 €
- Vapautuminen:
- sopimuksen mukaan
- Rakennusvuosi:
- 2008
- Yleiskunto:
- hyvä
- Asuinpinta-ala:
- 111,0 m²
- Huoneluku:
- kolmio
- Kerros:
- 2 / 5